Het is en blijft typisch nazomerweer! Zachte tot warme temperaturen. Deze week wel iets meer wind en dan nog uit het noorden. Maar er werd niet gezeetrekteld zie ik. Weinig tot geen regen! In de Zwinbosjes staan de netten dagelijks open. De dagelijkse vangsten kan je opvolgen via www.mergus.be en doorklikken naar trektellen en ringvangsten.
De najaarstrek komt langzaam maar zeker op gang met iets meer waarnemingen van bv. paap, ijsvogel, bonte vliegenvanger, gekraagde roodstaart in polder en kusstreek.
De Topper(s)
Een westelijke bergfluiter verbleef van minstens 22 tot 24 augustus aan het Haagje van Heist en liet zich daar prachtig fotograferen.
Een gezenderde juveniele havikarend werd dagelijks op zijn zwerftocht gevolgd en sloop gisteren ons land binnen en sliep de nacht van zaterdag op zondag in de bosrijke omgeving van Varsenare. Het gaat om een frans privéproject zodat extra informatie niet direct verkregen kan.


Van dag tot dag:
18/08: 1 juv purperreiger Damme (ook op 20/08), te Vloethemveld Zedelgem en Uitkerkse Polder (ook 24/08). 1 kwak in de Warandeputten te Oostkamp (ook 24/08). 2 reuzenstern, 3 kleine strandloper in het Zwin, ringvangst draaihals aldaar.
19/08: visarend in het Zwin. Aldaar ook 36 graszanger (11 zp + 25 ex in verschillende families). Vangst koekoek en snor. Loppem: 2 roek
20/08: in de voorhaven Zeebrugge 4 paarse en 1 kleine strandloper, 1 Pontische meeuw. 170 koereiger op slaapplaats Wenduine.
21/08: 1 kleine strandloper, 1 visarend en 1 blauwe kiekendief Zwin
22/08: zoals hierboven aangegeven 1 westelijke bergfluiter en 1 draaihals Haagje Heist – beiden minstens tot 24/08 aanwezig.
23/08: 1 zomertaling Kwetshage Varsenare, 1 zomertortel Sashul Heist, 46 koereiger over de middag in kleiputten Wenduine, visarend zowel over Zwin, Achterhaven als De Haan. Grijze wouw Assebroekse Meersen!
24/08: 1 zeekoet op zee voor Wenduine. Appelvink voet Oostdam. Claim/onzeker Sperwergrasmus te Heist. Op zoek naar de Havikarend minstens 11 wespendief en 3 buizerd te Varsenare bij ochtendgloren. Trekkers die daar sliepen of??




Tot slot:
Het Mergus zomerfeest op zondag 07 09 is volledig volgeboekt – je kan je wel op de reservelijst laten plaatsen.
Tekst: Frank De Scheemaeker
Foto’s: Patrick Keirsebilck
Publicatie: Steven D’haese

