MERGUS WEEKNIEUWS 2016/24: DAMME – MALDEGEMVELD – LAARZEN MEEBRENGEN ! – BRAAKBALLEN – REIZEN- WEEKENDS – ZOMERGANZEN – ZWALUWEN

Frank De Scheemaeker

P1040585sfeerbeeldje – weiden Koolkerke – FDS

 

Hoys allen

 

Na een weekje deugddoende vakantie aan de Amalfikust (Napels en omgeving) opnieuw volop vogelactief. We nodigen jullie allen van harte uit op volgende Natuurpunt Mergus activiteiten.

 

 

NU ZONDAG 19 JUNI – WANDELING DAMME

 

 

Natuurpunt Damme nodigt ons van harte uit op de opening van het nieuw Wandelpad langs de Stadwallen Oost. Er zijn wandelingen om het kwartier vanaf 14u. Wij met de Mergus nemen deel aan de wandeling om 15u. afspraak hoek Kerkstraat – Oude Sluissediijk – op een boogscheut van de randparking Oost. Warm aanbevolen

 

 

WOENSDAGAVOND 22 JUNI –MALDEGEMVELD

 

 

De vierde woensdagavond activiteit leidt ons naar het unieke Maldegemveld – de enige plaats in de regio waar de Nachtzwaluw nog vertoeft.  WIL JULLIE LAARZEN MEEBRENGEN !!!

 

 

22.06.16

18.45 uur randparking Boogschutterslaan 41 (achter Studiohall)

19.30 uur “ANB parking”, Drongengoedweg, Ursel; 300 m ten westen van taverne “Het Jagershof”

wandeling

Maldegemveld, voor meer info zie

http://www.natuurpuntmaldegemknesselare.be.

Johan Van Heulebrouck

Steven De Bruycker

 

 

 

EEN TWEEDE OPROEP VOOR BRAAKBALLEN

 

 

Er kwam heel wat reactie op de oproep van Lynn – dus zij zal wel aan de nodige braakballen raken …. Maar zou  ook iemand Jana kunnen helpen (haar zelf direct contacteren aub)

 

 

Met onze jeugdnatuurbeweging de Stekker(tje)s zijn wij reeds 25 jaar actief in en rond Beernem. We organiseren voor onze leden maandelijks activiteiten, steeds in en rond de natuur (www.stekkers.be).

 

Van 1 tot 8 juli trekken wij op kamp naar Westouter met 70 leden. Naar goede gewoonte organiseren we steeds een activiteit rond uilen waarbij we ook braakballen uitpluizen. Nu vroegen we ons af of jullie met Mergus makkelijk aan een (groot) aantal braakballen kunnen raken die we dan kunnen gebruiken op kamp. Jullie zouden ons er heel veel plezier mee doen.

 

Alvast bedankt voor uw respons!     Met vriendelijke groeten,  Jana Bellaert  Beekstraat 99, 8730 Oedelem   GSM: 0486/940405

 

 

WEEKEND FLEVOPOLDER

 

 

Johan laat weten dat er nog 3 vrije plaatsen zijn voor het topweekend naar de Flevopolder 2016 . Liefst drie heren (om de kamerverdeling  te optimaliseren) en minstens één chauffeur. Vlug inschrijven aub via buk@telenet.be

 

 

Vertrek op donderdagochtend 10 november en terug thuis op zondagavond 13 november.

We verblijven in de Stayokay Soest, totaalprijs 155 euro.

De prijs omvat 3 overnachtingen, 3 ontbijt, 3 lunchpakket en 3 diner.

 

 

STARLING – MERGUS

 

Starling en Mergus hebben de handen in elkaar geslagen voor twee nieuwe reizen in 2017: opnieuw naar Lesbos (zie startpagina www.mergus.be) en naar Marokko (aankondiging op komst) en telkens onder de deskundige leiding van Johan Debuck. Mergussers hebben voorinschrijvingsrecht Eventuele overgebleven plaatsen kunnen door andere vogelaars ingenomen worden. Maar eens verbroederen met binnenlanders kan nooit kwaad! Ps minder goed nieuws van Tierra vzw… zij hebben de boeken verleden week neergelegd, maar met Starling reizen heeft iedereen een gepast alternatief.

 

ZWIN OPNIEUW OPEN

 

Het nieuwe Zwin en  bezoekerscentrum zijn uniek! We gaan er zeker dra met de Mergus heen.

 

ZWALUWENTELLINGEN

 

De eerste telgegevens lopen binnen en zijn meer dan bemoedigend. Tot nu toe alleen stijgende aantallen. We zijn razend benieuwd of dit over de ganse regio zal zijn. Voor  Boerenzwaluwen is het nu het ideale moment, voor Huiszwaluw eind juni/begin juli

 

ZOMERGANZENTELLINGEN

 

In het weekend van 16 en 17 juli gaan opnieuw de traditionele zomerganzentellingen door. De tellers van 2015 krijgen in het weekend een oproepingsmail van de Frank. We proberen ook één gemeenschappelijke excursie te houden dat weekend naar de Achterhaven

 

DANKWOORD

 

Verder iedereen bedanken die mee organiseerde /leidde/deelnam aan de woensdagavond activiteiten en aan het Nachtzwaluwenweekend. En ook aan alle broedvogeltellers die nu wellicht het laatste rondes aan het lopen zijn.

 

Met vriendelijke groeten en tot zondag of woensdag?!

 

Mvg

 

Frank vz